AC Sürücüler ve Motorlar

Control Techniques AC sürücüleri, çok çeşitli uygulamalara ve endüstrilere yönelik birinci sınıf çözümler sunmaktadır. Sürücülerimiz neler sunuyor:

  • Geniş güç ve gerilim aralıkları
  • Yüksek performanslı motor kontrolü
  • Kullanım kolaylığı
  • Geniş bir eklenebilir opsiyon modül yelpazesi ile ulaşılan esneklik
  • Kompakt boyut
  • Entegre programlanabilir otomasyon ve hareket kontrolü
  • Uzun ve güvenilir kullanım ömrü için sağlam tasarım

Commander C

Unidrive M400

Unidrive M600

Unidrive M700

Unidrive HS30

Unidrive HS70

Unidrive M Yüksek Güçlü Modüler Sürücüler

Powerdrive F300

Powerdrive F300 Yüksek Güçlü

Affinity

E300 Asansör Sürücüleri

Servo Sürücüler ve Motorlar

Control Techniques servo ürünleri yüksek performans ve maksimum esneklik özelliklerini bir arada sunmaktadır. Sürücüler, G/Ç ya da EtherCAT gibi özel haberleşme ağları üzerinden çok çeşitli motor kontrol cihazlarına bağlanabilir veya buna alternatif olarak, sürücülerde yerleşik hareket kontrolörü yardımıyla otomasyon sisteminin kontrolünü sağlayabilir.

Performansı en üst düzeye çıkarmak amacıyla servo sürücü ve motorlarımız, uygulamanın gerektirdiği çalışma oranına uygun segmentlere ayrılmaktadır.

  • Atımlı Çalışma Döngüsü – Ani hızlanma ve yavaşlama gerektiren son derece dinamik uygulamalar. Örnek olarak ürün alma-yerleştirme, döner makas ve diğer boylamasına kesim makineleri sayılabilir. Bu uygulamaların karakteristik özelliği yüksek tepe noktaları (örneğin %300 aşırı yük) ve orta dereceli RMS torkudur.
  • Sürekli Çalışma Döngüsü – Düşük hızlanma ve yavaşlama hızları ile uzun süreli yüksek hassasiyette çalışma gerektiren uygulamalar. Örnek olarak baskı, sarma ve etiketleme işleri sayılabilir. Bu uygulamaların karakteristik özelliği orta dereceli tepe momenti ve yüksek etkin (RMS) moment gerektirmesidir.

Digitax HD M750 Ethernet

Digitax HD M751 Base

Digitax HD M751 plus MCi210 Machine Control

Digitax HD M753 EtherCAT

Servo Modda Unidrive M700

Unimotor FM

Fan Üflemeli Unimotor FM

Unimotor HD

DC sürücüler ve motorlar

DC SRC/tristörlü sürücüler ve motorlar metal, vinç, madencilik ve matbaacılık gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Günümüzde bakım genel giderlerini azaltmak amacıyla DC sistemlerin yeni AC sürücü ve motorlarla değiştirme yönünde bir eğilim vardır; ancak bu, mekanik ve elektrik tesisatlarında yenileme yaparken makinelerin uzun süre hizmet dışı bırakılmasını gerektiren önemli bir işlemdir.

Mevcut DC motoru kullanmak ve DC sürücüyü yenilemek birçok durumda en cazip seçenek olarak ortaya çıkmaktadır. DC motorlar genelde iyi bir yapıya ve yıllarca çalışabilme kapasitesine sahiptir, proje maliyetleri genelde çok daha düşük olmaktadır ve hizmet dışı kalma süresi ile riskler en aza indirgenmektedir. Modern DC sürücüler aynı zamanda sayısız fayda sağlamaktadır; Control Techniques tarafından üretilen modern DC sürücüler mevcut AC sürücü teknolojimize dayalıdır ve geliştirilmiş motor performansı, güvenilirlik ve sistem entegrasyonu seçenekleri sunmaktadır.

Mentor MP

FXMP25 Alan kontrol modülü

ere

DC Motorlar